Skip links

2020 senesinde yeniden kurulan Teknoprom, kurucuları arasında birçok disiplinden profesyoneli barındıran çok yönlü bir firmadır. Temelleri Prof. Dr. Bekir Zühtü Uysal tarafından 2000’li yılların başında atılan firma, aynı isimle 2008 yıllında ilk defa resmen kurularak, yenilenebilir enerji teknolojileri, kömür teknolojileri, çevre koruma teknolojileri, kimyasal proses ve ekipman tasarımı, kimyasal teknolojiler alanlarında faaliyet göstermiştir. 2018 yılında faaliyetlerine ara veren firma, 2. kuşağın da 2020 senesinde katılımı ile yeniden yapılandırılmış ve çalışmalarını sürdürmüştür.

Teknoprom olarak katma değeri yüksek Ar-Ge projeleri konusunda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Çoğunlukla endüstriyel kullanım oranları yüksek ancak yurt dışından temin edilen materyallere yönelik yaptığımız çalışmalar ile daha önce ekonomik olarak üretilebilirliği kısıtlı olan materyallerin üretiminin yerel faktörler tarafından yapılabilirliğini elde etmeyi hedefliyoruz.

Teknoprom Ar-Ge çalışmaları ile herhangi bir sebepten ötürü ilgileniyorsanız info@teknopom.com.tr üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teknoprom olarak vizyonumuz, insanların temiz bir çevrede, temiz ve yenilenebilir enerji ile mutlu yaşamasını sağlamaya katkıda bulunmaktır.

Teknoprom’un misyonu, ulusal ve küresel refaha destek verecek şekilde yenilikçi & sürdürülebilir çözümler geliştirmek, ar-ge faaliyetleri gerçekleştirmek, prototip ve endüstriyel seviyede üretim yapmak, Teknoprom yetkinliklerine ihtiyaç duyan diğer firmalara danışmanlık vermektir.